Povedali o…

Povedali o… /auf Deutsch/

 

Čo povedali o projekte Erasmus+ jeho absolventi?

 

Patrik Maďarčík

Our two weeks of education in Germany through the Erasmus+ program was an unforgettable experience, full of new learned skills in IT and languages. Among other things, I must say that the multicultural Germany have thought us a lot about other cultures, about how society can work in different conditions, how people behave, and how to treat each other.
It is important to realize that today’s world is interconnected, and it is not just about individuals anymore, but about people in general, about groups of people, about society, therefore it is important to learn how to cooperate. This is also one of the things we practiced there.
I have successfully managed to learn how to interact better with people, opened new opportunities in life, found new friends, learned new IT skills, and improved my language skills, when it comes to English language and German language as well.
It is something I most definitely recommend for other people as eager for education and self-development as me.
Want to learn something new? Want to improve your language performance? Interested in meeting new people, and developing more social skills? I can just say go for it. Apply for it and do your best. Get out of your comfort zone!

Šimon Šváb

Čo mi Erasmus dal?
Okrem množstva zážitkov mi projekt Erasmus + dal kultúrne obohatenie, oboznámenie sa s novou krajinou, jej ľuďmi a jej zaujímavými miestami, praktické skúsenosti v oblasti výstavby web stránky, programovania a elektroinštalácie, spoznanie nových tvárí z rôznych kútov Európy, ako aj radostí a starostí, s ktorými sa potykajú. Dozvedel som sa o službách, infraštruktúre a spôsobe života v Nemecku. Počas môjho pobytu ma postretlo viacero úsmevných situácií a nebudú mi chýbať spomienky aj vďaka tomu, že som výlet podnikol s bezpochyby prínosnou skupinou.

Prečo ísť na Erasmus?
Projekt Erasmus + umožňuje jeho účastníkom za nízky poplatok navštíviť zahraničné školiace zariadenie a stať sa súčasťou kurzu v oblasti rôznych praktických skúseností a poznatkov, ktoré môžu byť v budúcnosti užitočné. Nehovoriac o tom, že ide samozrejme o zaujímavý výlet do cudziny bohatý na program, kde sa človek rozhodne nenudí. Erasmus prináša, spájanie, spoznávanie a výmenu kultúrneho bohatstva ľudí rozličných krajín Európy. Preto odporúčam účasť na tomto projekte ako nový impulz s pridanou hodnotou do budúcna.

 

 

Simona Harbuľáková

Čo mi Erasmus dal?
Na Erasme som sa naučila kopec nových vecí, od programovania  web stránok až po inštaláciu zástrčiek.  Desať dní strávených na workshope sa definitívne oplatilo. Na kurze html sme sa naučili základy na výrobu web stránky. Ďalší týždeň sme mali možnosť vyskúšať výrobu v praxi. Tiež sme sa naučili nainštalovať časti smarthomu. Dozvedela som sa aj veľa o miestnych a ich kultúre.  Tiež som si našla kopec kamarátov z rôznych kútov Európy. Mala som možnosť navštíviť krásne mestá a zaujímavé miesta. Z Erasmu som si odniesla kopu krásnych zážitkov  a spomienok.

Prečo ísť na Erasmus?

Prečo ísť na Erasmus? Erasmus podporuje vzdelávanie študentov v rôznych kútoch Európy. Ponúka možnosť štúdia vecí, ktoré sa zvyčajne v škole neučíme.  Erasmus ponúka rôzne typy workshopov. Nadobudnete nové skúsenosti a získate nových kamarátov.

 

Soňa Šomšáková

Čo mi Erasmus dal?
Erasmus mi určite dal skúsenosť. Skúsenosť cestovania, jazyka, poznávania kultúry a v neposlednom rade skúsenosť programovania. Programovaniu som sa pred pobytom už venovala, no čo bolo pre mňa novinkou, je zapájanie zástrčiek a vypínačov. Erasmus mi aj pomohol osmeliť sa vo svojej angličtine!

Prečo ísť na Erasmus?
Je to šanca spoznať niečo nové. Programovanie by som sa síce mohla naučiť aj na Slovensku, ale tu by som nemala šancu spoznať takých ľudí, akí boli tam, nemala by som šancu spoznať ich kultúru a dozvedieť sa veci nielen teoreticky, ale aj prakticky!